Dzisiaj po części również nawiąże do biegania ale zimą, ponieważ niskie temperatury czy nawet śnieg nie są wymówką aby zrezygnować z uprawiania sportu. Oczywiście można wybrać się na siłownię ale nie jest to konieczne gdyż możemy wyjść na świeże powietrze.
Jeśli już się zdecydujemy pobiegać to pierwsze co trzeba pamiętać żeby rozgrzać się w domu, jeśli chodzi o ubiór to powinno się osłonić całe ciało ale nie nakładać zbyt dużo ciepłych ubrań, ponieważ możemy łatwo się przegrzać. Można również nałożyć ciemne ubrania, przechodząc do obuwia to należy zadbać o to by były stabilne na śliskich powierzchniach i nam nie przemakały.
Kiedy jesteśmy gotowi to uważam, że powinno się zacząć od wolnego truchtu żeby szybko się nie
zmęczyć. Podczas biegania musimy pamiętać o tym jak oddychamy Wdech nosem a wydech ustami. Starajcie się biegać w odśnieżonych miejscach bo zimą łatwo jest o upadek który nie zawsze dobrze się kończy. Nie polecam biegać w zaśnieżonym terenie, ponieważ jest to bardzo trudne i nie korzystne.
Kiedy już zakończymy biegać to należy cały nasz trening skończyć rozciąganiem w domu.
Moim zdaniem zimą nasze treningi możemy uzupełnić np. pójściem na basen. Pływanie dobrze każdemu zrobi. Ma wiele zalet i dobrze wpływa na nasze zdrowie ja i sylwetkę. Osobiście
bardzo lubię pływać i przez pewien okres ok. 2 lat chodziłam regularnie na basen po pływać
oczywiście nie tylko w lecie jak i też w zimie.
http://www.bodyinfo.pl/jakie-korzysci-przynosi-plywanie.a1711
Zachęcam do zajrzenia na powyższą stronę internetową, tam znajdziecie dokładniejsze informacje na temat pływania. Również jest tam pływanie jako rekreacja i jako pasja.
W dzisiejszym poście to tyle, mam nadzieję, że wam się spodobał. Jeśli mi się uda to jutro pojawi się
kolejny wpis. Do zobaczenia :)


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz