Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 10 stycznia 2017

Witajcie!

Jak tam u was w szkole? U mnie wszystko w porządku. Zostało kilka dni szkoły i w końcu
ferie :D Mam nadzieję, że te dni w szkole będą luźniejsze. Dzisiejszy post będzie dotyczył
" Korzyści joggingu" oraz pojawi się przepis na zdrowe "placki z marchewką", które serdecznie polecam.



Zacznijmy od tego co to jest Jogging? Krótko mówiąc jest to rekreacyjne bieganie, które jest dla wszystkich, wystarczy chcieć i mieć pozytywne nastawienie. Jest to jedna z najprostszych form aktywności. Są ludzie, którzy wolą jednak trenować zawodowo biegi i w ten sposób również prowadzą zdrowy tryb życia. Ja się zaliczam do osób, które lubią biegać i  wolny czas staram się  własnie na to wykorzystać. Oczywiście nie zawsze są warunki, ponieważ zależy jaką mamy pogodę itd. Jogging jest doskonałym sposobem na odstresowanie się i pozbycie się negatywnej energii. Kolejnym plusem oprócz dbania o nasze zdrowie i tego, że dotleniamy mózg, dbamy o swoją sylwetkę. W czasie biegu najsilniej angażowane są mięśnie nóg, brzucha, ramion, rąk i pleców.
Oczywiście nie chodzi o to by zacząć od razu biegać na długie dystanse. Moim zdaniem wszystko powinno się robić stopniowo a na początek polecam żeby dokładnie się rozgrzać, później zacząć biegać lekkim truchtem przez ok. 5 min i zrobić krótką przerwę. Widząc, że dobrze się czujemy biegając możemy zwiększać czas stopniowo do 30 min. Przede wszystkim chodzi o to by wyjść na świeże powietrze i nie siedzieć cały dzień w domu grając w gry. Mamy już kolejny dzień nowego roku, każdy z nas może zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia by czuć się pewnie i mieć z tego satysfakcje. Krótko mówiąc sport to zdrowie ale z umiarem. Dlatego też zachęcam was aby każdy
spróbował, jak nie joggingu to czegoś innego, ważne by być w ruchu.

Tak jak na początku wspominałam podam wam przepis, który jeszcze raz bardzo polecam. W tym przypadku można by było podać przepis na zdrową, owocową sałatkę ale chyba każdy potrafi wykonać taką sałatkę z ulubionych owoców. Przechodząc do przepisu są to placki z marchewką.

Składniki:                                                                     
3 duże marchewki                          
140 g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3 jajka
sok z 1 pomarańczy
1 łyżeczka przyprawy do pierników
3 łyżki cukru trzcinowego
olej kokosowy
     
Wykonanie:
Marchewkę pokroić w drobną kostkę, podgotować. W misce wymieszać mąkę, proszek do pieczenia, przyprawę do pierników i cukier trzcinowy. Dodać jajka i sok pomarańczowy. Miksować do połączenia składników. Dodać marchewkę i delikatnie wymieszać. Smażyć na rozgrzanej patelni na oleju kokosowym. Można podawać np. z jogurtem naturalnym. Smacznego! 😁                                  



To już wszystko na dziś, mam nadzieję, że wpis się spodoba. Do zobaczenia w kolejnym poście. 😉😉  




3 komentarze: